I PODWÓRKOWY DZIEŃ DZIECKA

Opublikowano: 2024-05-29 11:44, Numer artykułu: 83673 , Autor: K.Kultys1

Sobota 25 maja 2024 r. w sposób szczególny zapisała się w historii PPP1 w Bydgoszczy. Tego dnia, na parkingu, przy ul. Jana III Sobieskiego 10 w Bydgoszczy, miał miejsce I Podwórkowy Dzień Dziecka.

Impreza plenerowa organizowana w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1, skierowana była do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcieli doświadczyć jak można się bawić na świeżym powietrzu bez pomocy współczesnych środków multimedialnych, wykorzystując proste i często łatwo dostępne zabawy.

Tego dnia smartfon, tablet i telewizor, przegrały ze skakanką, ringo, gumą, kręglami i badmintonem, ale także z tradycyjnymi grami stolikowymi, a przede wszystkim z mydlanymi bańkami.

Wymienione powyżej atrakcje, czyli zabawy z dawnych lat, tak doskonale znane „nieco starszej młodzieży”, stanowiły sedno pikniku sportowo-rekreacyjnego organizowanego przez naszą poradnię. Nie rywalizacja, ale możliwość sprawdzenia i zmierzenia się z poszczególnymi zadaniami było celem imprezy. Innym z założeń było wskazanie na proste i dostępne, alternatywne formy spędzania wolnego czasu przez dzieci, ale i też całe rodziny.

Drobne upominki i nagrody dla najmłodszych oraz dmuchana zjeżdżalnia stanowiły uzupełnienie dostępnych atrakcji.

W nieograniczonej ilości dostępna była Woda Bydgoska, a piękna słoneczna pogoda i oprawa muzyczna oraz konferansjerka towarzysząca wydarzeniu powodowały, że I Podwórkowy Dzień Dziecka był bardzo udaną imprezą.  

W czasie, gdy najmłodsi zmagali się z kolejnymi wyzwaniami, ich rodzice mieli możliwość skorzystania z punktów konsultacyjnych, w których dyżurowali psycholodzy, pedagodzy i logopedzi, pracownicy PPP1. Ilość osób oczekujących do tych specjalistów wskazywała na fakt, iż był to bardzo ważny i istotny element festynu.

W imprezie wzięło udział ponad 250 osób. Wszystkich obecnych i tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w tegorocznej edycji zapraszamy już na przyszły rok, czyli II Podwórkowy Dzień Dziecka z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Bydgoszczy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć, krótkim filmem z naszej imprezy oraz relacją Expressu  Bydgoskiego z tego wydarzenia.